MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

NABÍZÍ MNOHO TYPŮ NA VÝLET

wellness pobyt nebo dovolenou v našem hotelu Romania si také můžete zpříjemnit výlety do okolí tohoto hotelu. Míst, kam se stojí za to podívat je opravdu mnoho a některé tipy na výlet vám pro inspiraci chceme nabídnout.

Zpívající fontána
Fontána se nachází na prostranství před Hlavní kolonádou. V pravidelných intervalech a za doprovodu slavných skladeb klasické hudby se odehrává velká vodní podívaná. Nejhezčí zážitek ze zpívající fontány budete mít za tmy, kdy celkový dojem zvýrazňují světelné efekty.

  7.00 9.00 11.00 13.00 15.00 17.00 19.00 21.00 22.00  
Pondělí     A  B  C  D  E  F  G  H  A  
Úterý  B  C  D  E  F  G  H  A  B  
Středa  C  D  E  F  G  H  A  B  C  
Čtvrtek  D  E  F  G  H  A  B  C  D  
Pátek  E  G  H  A  B  C  D  E  
Sobota  F  G  H  A  B  C  D  E  F  
  7.00   9.00  11.00  13.00  15.00  17.00  19.00  20.00  21.00 22.00 
Něděle  G  H  A  B  C  D  E  F  G  H
                     

Seznam skladeb Zpívající fontány v roce 2013

A: Petr Hapka: HUDBA PRO FONTÁNU
B: Vadim Petrov: NOKTURNO IN G
C: Karel Zich: VZPOMÍNKA NA MARIÁNSKÉ LÁZNĚ
D: Giacomo Puccini: MADAME BUTTERFLY
E. Andrea Bocelli: ROMANZA
F: Vangelis: DOBYTÍ RÁJE 1492
G: Giuseppe Verdi: NABUCCO – Chorus of Herbew Slaves „Va , pensiero"
H: Ennio Morricone: TENKRÁT NA ZÁPADĚ


Prameny
Na území města vyvěrá více než 40 minerálních pramenů. Výjimečné jsou svým velmi rozdílným chemickým složením. Díky tomu se v Mariánských Lázních léčí celá řada různých indikací. Většinahlavních pramenů je volně přístupná pro veřejnost. 

Architektura
Mariánské Lázně se mohou pochlubit stylově velmi kompaktním historickým centrem. Díky velmi rychlému rozvoji byla většina budov v centru postavena v relativně krátkém časovém období. Historizující architektura se zde harmonicky prolíná s městskými parky. Hodnota místa byla potvrzena v roce 1992, kdy byly Mariánské Lázně vyhlášeny městskou památkovou zónou.

Kostely
V dobách své největší slávy pobývali v Mariánských Lázních hosté různého náboženského vyznání. Ti všichni si přáli navštěvovat bohoslužby ve svém svatostánku. V Mariánských Lázních, městě s 15000 obyvatel, tak najdeme například římskokatolický děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie, evangelický kostel Corporis Christi, anglikánský kostel "Christ Curch" a pravoslavný kostel sv. Vladimíra.
V Mariánských Lázních stávala i nádherná židovská synagoga. V roce 1938 byla, tak jako mnoho dalších v zemi, zničena nacisty během tzv. Křišťálové noci. Jako výraz úcty bylo místo, kde synagoga stávala, ponecháno nezastavěné.

Kolonády
Centrem lázeňského života byly vždy kolonády. Největší dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda s unikátní litinovou konstrukcí. V těsném sousedství Hlavní kolonády se nachází kolonády Křížového a Karolinina pramene. Další nádhernou stavbou je kolonáda Ferdinandova pramene, která tvoří dominantu parku v dolní části města.

Parky
Městské parky jsou chloubou Mariánských Lázní. Návštěvník je okouzlen jejich elegancí a pestrou skladbou různých druhů dřevin. Parky se z velké části dochovaly v podobě, v jaké je před více než 100 lety navrhl geniální zahradní architekt Václav Skalník.

Lázeňské oplatky
Pobyt v Mariánských Lázních si můžete osladit tradičními lázeňskými oplatkami. Tato specialita se v Mariánských Lázních vyrábí již od roku 1856. Jedná se o velmi lehké oplatky charakteristické svým kulatým tvarem. Nejlépe však chutnají čerstvé a ještě teplé.

Památník F. Chopina
Památník Fryderyka Chopina je umístěn ve II. patře domu Chopin. V první části výstavy jsou soustředěny exponáty a informace o životě F. Chopina (1810 – 1849), jeho pobytu v Čechách, o rodině Wodzinských. Druhá část výstavy osvětluje činnost Společnosti Fryderyka Chopina. V hudební síni je výstava grafik a bibliofilských tisků předních českých grafiků. Prohlídku dokresluje reprodukovaná hudba F. Chopina.

Městské muzeum Mariánské Lázně
Muzeum se nalézá v nejstarším domě lázeňského centra postaveném v roce 1818. V domě byl hostem i Johann Wolfgang Goethe při jednom ze svých pobytů v Mariánských Lázních. V muzeu můžeme obdivovat rekonstrukci pokojů, v nichž Goethe pobýval. Dále je expozice zaměřena především na reálie mariánskolázeňského regionu s důrazem na využití lázeňských pramenů.

Dančí obora
Obora se nalézá v blízkosti hotelu Krakonoš. Zasahuje na přilehlou louku, kde může návštěvník zblízka pozorovat srnčí a dančí zvěř.

Miniaturpark
Miniaturpark se nalézá v sousedství hotelu Krakonoš. V miniaturparku jsou vystaveny dokonalé kopie známých staveb především z České republiky.

Geologický park
Na ploše 10 ha je v lesoparku nad městem umístěná volně přístupná expozice hornin pocházejících ze Slavkovského lesa.

 

 

Dopřejte si klid a pohodu, kterou nabízí luxusní hotel Romania v Mariánských Lázní

hotel romania marianské lázně 1Hotel Romania/Kossuth leží400m od hlavní kolonády a světoznámé Zpívající fontány a oba tyto domy tvoří komplex navzájem propojených komplexů. Hotel Romania vám nabízí klidné prožití vaší dovolené, dovolené s dětmi nebo vašeho wellness pobytu a vytvoří vám příjemné prostředí pro relax, ale i pro ty z vás, kteří chtějí prožít svou dovolenou aktivně. Ubytovat se můžete v jedno a dvoulůžkových pokojích se sprchou, wc a barevným Tv. Z oken hotelu, které architektonicky připomínají éru první republiky, se vám naskytne krásný pohled na centrum města. Hotel je dále vybaven útulnou restaurací, kavárnou a wellnes centrem s lázeňskými procedurami. Stravování je v našem hotelu Romania a formou polopenze. V hotelu je dále recepce, informační servis a před hotelem je hostům k dispozici letní terasa.