TURISTIKA, ZIMNÍ SPORTY A DALŠÍ SPORTOVNÍ VYŽITÍ MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

Pokud si při dovolené nebo wellness pobytu v našem hotelu Romania budete chtít také aktivně zasportovat, budete mít řadu zajímavých možností. Samotné město Mariánské Lázně totiž nabízí svým hostům široké spektrum volnočasových aktivit.

Mezi hlavní lákadla zcela jistě patří golfové hřiště Royal Golf Club Mariánské Lázně, jehož věhlas je znám po celém světě. Golfové hřiště se nachází v krásné krajině, je obklopeno z velké části jehličnatými lesy, díky čemuž je na něm příjemně i ve velmi horkých letních dnech. V mnoha místech se otevírá výhled do okolní krajiny, která je přírodní a není rušena žádnou zástavbou.

Mezi další aktivity patří také tenis, který je možné hrát hned na několika místech. V horní části Mariánských Lázní nedaleko lázeňského centra je to tenisový klub Skalník, kde si tenis můžete zahrát v krásném a tichém přírodním prostředí. Druhým je tenisový klub TCF Purum, který v průběhu let prošel řadou změn až do dnešní podoby a pravidelně se zde hraje Evropská Juniorská Tour.

skiareal mariánky

V samotném městě Mariánské lázně a jeho okolí jsou vybudovány skvělé turistické a cyklistické trasy, takže na své si zcela jistě přijdou i milovníci turistiky a cykloturistiky. Lázeňské lesy jsou totiž také přirozeným rekreačním i terapeutickým zázemím a krásu Mariánských Lázní je možné objevovat na čtyřech lázeňských vycházkových trasách: Metternichova trasa, Goethova trasa , Královská trasa a Edwardova trasa.

Ošizeni nebudou ani plavci, vyznavači jachtingu i milovníci zimních sportů, protože Mariánské Lázně pro milovníky zimních sportů pravým rájem. Na své si přijdou hokejisté, bruslaři, vyznavači sjezdového lyžování i lyžařské turistiky.
A opravdu je z čeho vybírat: 
Skiareál Mariánky nabízí ideální lyžařské podmínky a terény pro každého. Délka sjezdových tratí v areálu je 1600 metrů. K dopravě lyžařů slouží kabinková lanová dráha a dva moderní lyžařské vleky. Zákazník má široký výběr časových jízdenek od půldenních, denních až po vícedenní včetně výrazných slev pro skupiny a lyžařské výcviky.
Zimní stadion, který v letních měsících je využíván pro mezinárodní hokejové školy. Během roku vytváří zázemí nejen pro hokejový oddíl HC Mariánské Lázně a oddíl krasobruslení, ale také pro soustředění reprezentačních mužstev České republiky, koncerty a sportovní akce.
Běžecké lyžování
V okolí Mariánských Lázní se pravidelně upravuje se cca 90 km stop pro zdatné běžkaře i začátečníky, většinou jsou upraveny stopy kolem Golfu a přilehlé tratě vedoucí lesem. V případě příznivých podmínek se upravují také neznačené trasy na Mnichov a Kladskou. Průjezdnost všech tras ovlivňuje také těžba dřeva, případně další okolnosti.

Dopřejte si klid a pohodu, kterou nabízí luxusní hotel Romania v Mariánských Lázní

hotel romania marianské lázně 1Hotel Romania/Kossuth leží400m od hlavní kolonády a světoznámé Zpívající fontány a oba tyto domy tvoří komplex navzájem propojených komplexů. Hotel Romania vám nabízí klidné prožití vaší dovolené, dovolené s dětmi nebo vašeho wellness pobytu a vytvoří vám příjemné prostředí pro relax, ale i pro ty z vás, kteří chtějí prožít svou dovolenou aktivně. Ubytovat se můžete v jedno a dvoulůžkových pokojích se sprchou, wc a barevným Tv. Z oken hotelu, které architektonicky připomínají éru první republiky, se vám naskytne krásný pohled na centrum města. Hotel je dále vybaven útulnou restaurací, kavárnou a wellnes centrem s lázeňskými procedurami. Stravování je v našem hotelu Romania a formou polopenze. V hotelu je dále recepce, informační servis a před hotelem je hostům k dispozici letní terasa.